sepet Add to cart Satın alma işlemi
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

İptal ve İade Şartları

İPTAL VE İADE ŞARTLARI 

1 - İADE 

Eğer siparişiniz onaylanmış, kargoya verilmiş ama siz teslim almadan önce iade etmeye karar verdiyseniz, ürünün size ulaşmasını bekleyin, ürün geldiğinde paketi teslim almayın, paketi açmadan aynı kargo ile geri gönderin. 

2 - ÜRÜN İADESİ 

Siparişinizi teslim aldıktan ve paketi açtıktan sonra, iade etmeye karar verirseniz, bu durumda "ürün iade Etme Prosedürünü" takip etmeniz gerekir. Tüketici kanununa göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 14 (on dört) gün içerisinde geçerlidir.  

Bu süre içinde, www.pilpaketi.com sitesinden almış olduğunuz ürünü faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Ürünün iade edilebilmesi için tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarları ile birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olmalıdır. 

Orijinal kutusu ile ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir yazıyı [email protected] mail adresine göndermenizi ve size yönlendirdiğimiz depo adresine göndermeniz gerekmektedir. 

 

2.1.İade Sırasında Tüketicinin Dikkat Etmesi Gereken Konular; 

İade edilecek ürünün orijinal ambalajında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının mutlaka gönderilmesi gerekmektedir. 

 • Faturasız iadeler kesinlikle kabul edilmemektedir. 

 • Niteliği itibarı ile iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 

 • Aşağıdaki ürünleri iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır; 

 • Her türlü kozmetik ürün 

 • Her türlü kişisel bakım ürünü 

 • DVD, VCD, CD ve kasetler. vb. 

 • Her türlü iç giyim ürünleri 

 • Her türlü yazılım, program, bilgisayar ürünleri 

 • Her türlü kırtasiye ve sarf malzemeleri 

 • Her türlü kişiye özel üretim ürünler 

 • İadeniz, "Mesafeli Satış Sözleşmesi"nde yer alan "Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler" maddelerine uygun olmalıdır 

  

2.2.Kusurlu Ürün İadesi 

  

Standart olarak, siparişiniz paketlenmeden ve kargoya teslim edilmeden önce kalite kontrolü yapılmaktadır. 

  

2.3.Siparişim kargoda eksik çıkarsa ne yapmalıyım? 

Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturarak iade etmelisiniz. 

 

2.4.Siparişim kargoda hasarlı olarak çıkarsa ne yapmalıyım? 

www.pilpaketi.com dan yapmış olduğunuz alışverişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup,  kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. 

Tüm sorularınız ve şikayetleriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz, müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede cevap yazacaklardır. 

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir.  

Ayıplı malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderdikleri takdirde karşı ödemeli olarak gönderebilirler. Diğer kargo şirketleri ile gönderimlerde, gönderim ücreti müşteriye aittir. 

 
3 - PARA İADESİ 

3.1.Para iadesi ne zaman yapılır?  

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması ortalama 1-7 iş günü gibi bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. 

3.2.Para iadesi yerine başka ürün alabilir miyim?  

Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkündür. 

3.3.Ücret iadesi taksitle mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?  

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek ferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz. 

3.4.Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu? 

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir. 
 

Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz. 

3.5.Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?  

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz. 

 

Yükleniyor...